Usuwanie przebarwień

Osoby posiadające zmiany pigmentacyjne skóry mogą rozwiązać swój problem dzięki bogatej ofercie nowoczesnych zabiegów kosmetologicznych. Dzięki zabiegom oferowanym przez współczesną kosmetologię możemy usunąć zmiany takie jak przebarwienia potrądzikowe i posłoneczne, piegi oraz wiele innych. Domowe sposoby usuwania zmian pigmentacyjnych skóry przy użyciu kosmetyków drogeryjnych nie są zbyt skuteczne, dlatego warto zainteresować się profesjonalnymi zabiegami. 


Usuwanie przebarwień pigmentacyjnych jest niełatwym procesem, zazwyczaj pojedyncze zabiegi nie są wystarczające i należy przeprowadzić ich pełną serię i dopiero po zakończeniu pełnej kuracji widoczne są zadowalające rezultaty.

Zabiegi kosmetologiczne przynoszące dobre rezultaty w walce z przebarwieniami skóry to:

  • Dermapen / Mezopen
  • Harmony XL
  • Retix C
  • Emerge
  • Peeling chemiczny: pirogronowy, salicylowy, glikolowy, migdałowy

Dermapen/Mezopen

Jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów polecanych na usuwanie przebarwień skóry. Nazwa zabiegu wywodzi się z wyglądu urządzenia, za pomocą którego zabieg jest przeprowadzany, które przypomina nieco długopis. Urządzenie wprowadza do skóry składniki aktywne, w przypadku walki z przebarwieniami stosuje się preparaty rozjaśniające. Ten sposób podania aktywnych składników wraz z mechaniczną stymulacją skóry skutkuje zadowalającymi efektami. Zalecana jest seria 4-8 zabiegów, która gwarantuje skuteczne usuwanie przebarwień na twarzy a także na innych partiach ciała.

Laser Harmony XL

Jest innowacyjnym urządzeniem dzięki któremu możemy uzyskać skuteczne rozjaśnienie przebarwień skóry. Laserowe usuwanie przebarwień jest jednym z najbardziej efektywnych zabiegów, gwarantujących zadowalające rezultaty. Urządzenie Harmony XL korzysta z różnego rodzaju zaawansowanych technologii laserowych oraz innych źródeł światła. Zaleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów. Usuwanie przebarwień laserem jest polecane do większości rodzajów zmian pigmentacyjnych skóry.

Retix C

Jest wyjątkowo skuteczną kuracją opartą na bazie retinolu, witaminy C i antyoksydantów, którą stosuje się w walce z takimi problemami jak przebarwienia skóry, zmarszczki, problemy z elastycznością skóry, trądzik, poszarzała i zmęczona skóra. Zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów, po których następuje zadowalające usuwanie plam i przebarwień skóry ale efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Zabieg oddziałuje na skórę poprzez złuszczenie starego, martwego naskórka oraz pobudza procesy regeneracyjne. W efekcie skóra zostaje rozświetlona, ujędrniona i wygładzona.

Emerge

Laser frakcyjny Palomar Emerge jest kolejnym innowacyjnym urządzeniem gwarantującym doskonałe rezultaty w walce z przebarwieniami skóry. Działanie urządzenia polega na emitowaniu mikrowiązek światła, które poprzez wnikanie w głąb skóry pobudzają ją do głębokiej regeneracji. Usuwanie piegów laserem jest wyjątkowo skuteczne, a zadowalające rezultaty widoczne są po przeprowadzeniu serii 3-6 zabiegów. 

Peelingi chemiczne: pirogronowy, salicylowy, glikolowy, migdałowy

Cieszące się ogromną popularnością zabiegi wykonywane przy pomocy kwasów, dzięki którym zaobserwować możemy znaczne polepszenie stanu i wyglądu skóry. Najbardziej istotną kwestią jest optymalne dobranie rodzaju kwasu do typu cery. Dzięki odpowiednio dobranym peelingom chemicznym jesteśmy w stanie zlikwidować różnego rodzaju przebarwienia skóry, a także wyrównać strukturę skóry, zwęzić pory i zwalczyć trądzik.

 

Warto wspomnieć także, że istnieją kliniki oferujące darmowe konsultacje przed zabiegiem, czego przykładem są darmowe konsultacje w Clincia Cosmetologica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 8 =