Co należy wiedzieć o zabiegach oczyszczających twarz?

Zabiegi oczyszczejące na piękną skórę twarzyOczyszczanie twarzy to jeden z najważniejszych kroków pielęgnacji. Nie zawsze możliwe jest dokładne oczyszczenie twarzy w domu. Specjalistyczne zabiegi oczyszczające dają zdecydowanie lepsze i trwalsze efekty. Na jaki zabieg się zdecydować i jak oczyścić twarz? Wiele zależy od problemów z jakimi trzeba się uporać. Wybór jest duży i każdy znajdzie zabieg odpowiedni dla własnych potrzeb.

Oczyszczanie skóry twarzy kwasami

Kwasy to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na oczyszczenie skóry twarzy. Najpopularniejszymi kwasami stosowanymi w tym celu są:

  • kwas salicylowy,
  • kwas pirogronowy,
  • kwas glikolowy,
  • kwas migdałowy.

Każdy z nich przeznaczony jest do skóry z innymi potrzebami. Kwas migdałowy działa ze wszystkich najłagodniej, z kolei kwas glikolowy wnika najgłębiej w skórę.

Kwas migdałowy poleca się osobom z trądzikiem różowatym, zarówno w fazie rumieniowej oraz grudkowo-krostkowej. Kwas migdałowy będzie odpowiedni dla skóry wrażliwej, pomaga przy wszelkich przebarwieniach, także tych powstałych po opalaniu.

Przy zastosowaniu kwasu salicylowego można poradzić sobie z takimi problemami jak trądzik (zaskórnikowy, grudkowy czy krostkowy). Polecany jest szczególnie do cery przetłuszczającej się. Nie jest bardzo drażniący, niemniej należy unikać tego kwasu przy stanach zapalnych i podrażnieniach.

Kolejny kwas – pirogronowy stosuje się przy problemach z trądzikiem oraz fotostarzeniu się skóry. W odpowiednim stężeniu może być stosowany nawet przy cerze wrażliwej. Nie jest polecany kobietom w ciąży oraz przy stanach zapalnych skóry.

Kwas glikolowy działa najgłębiej. Polecany jest osobom z trądzikiem, przebarwieniami, bliznami i rozstępami w fazie czerwonej. Przeciwwskazania do stosowania kwasu glikolowego to stany zapalne i choroby zakaźne skóry czy równocześnie stosowane retinoidy.

Jak wybrać zabieg oczyszczania twarzy

Poza kwasami z salonach kosmetycznych możemy znaleźć wiele metod jak oczyścić twarz. Jedną z metod na oczyszczenie twarzy jest zabieg Retix C. Jest to metoda niemechaniczna, która ma za zadanie oczyścić i złuszczyć wierzchnią warstwę naskórka. Przy zabiegu oczyszczania twarzy Retix C stosowane jest połączenie retinolu, antyoksydantów i witaminy C.

Często polecany zabieg oczyszczania twarzy to Acnelan. Jest to zabieg, który pomoże osobom z trądzikiem. Działa złuszczająco, bakteriostatycznie oraz rozjaśniająco. Preparat wykorzystywany w tym wypadku to kwasy salicylowy, migdałowy i szikimowy oraz sodium lepargilate. Geneo+ to metoda łagodnego oczyszczenia twarzy. Zabieg ma za zadanie pobudzenie naturalnych zdolności skóry i dodatkowe dotlenienie.

Peeling kawitacyjny to metoda jak oczyścić twarz z pomocą fal ultradźwiękowych. Jest bardzo delikatny, a przy tym skuteczny, oczyszcza twarz z sebum, bakterii i wągrów. Z kolei mikrodermabrazja to metoda mechanicznego oczyszczania twarzy. Przy zabiegu wykorzystana jest głowica pokryta kryształkami diamentów. Jest to zabieg, który mogą stosować nawet osoby z delikatną cerą.

Każdy zabieg oczyszczania twarzy warto wykonywać regularnie po konsultacji z kosmetyczką lub dermatologiem. Właściwe oczyszczanie skóry twarzy to pierwszy krok do pięknej cery.

Artykuł napisany przy razem  z serwisem portalkosmetologiczny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

67 − 60 =