Jak social media zadbają o twoje zdrowie?

Dzisiaj bez mediów społecznościowych trudno już sobie wyobrazić świat. Social media zawładnęły życiem wielu osób. Dzisiaj swój fanpage na Facebooku czy profil na Instagramie ma w zasadzie każdy. To w końcu szansa, aby w krótkim czasie dotrzeć do innych osób. Obecnie, aby znaleźć odpowiedź na nurtujące pytanie nie trzeba więcej niż kilka minut. Co ciekawe, okazuje się, że media społecznościowe mogą mieć również pozytywny wpływ na zdrowie. Jak to jest możliwe?

Pewna amerykańska agencja social media sprawdziła ile przeciętny człowiek w swoim życiu poświęca na media społecznościowe. Okazuje się, że jest to aż 5 lat. Średnio dziennie poświęca się około 35 minut na Facebooka, 15 minut na Instagrama, 25 minut na Snaochata, 40 minut na YouTube i minutę na Twittera. Wynika z tego, że social media to prawdziwe pożeracze czasu. Dostarczają masę informacji, ale tylko niektóre  z nich są warte uwagi. Dlatego dobrze jest wybierać tylko te najbardziej wartościowe treści. Tak jest w przypadku osób, którym zależy na zdrowym odżywianiu się czy profilaktyce zdrowotnej.

W Polsce panuje obecnie prawdziwa moda na bycie fit. Niemała w tym zasługa dwóch trenerek fitness – Ewy Chodakowskiej i Anny Lewandowskiej. Obie mają swoje blogi, profile na Facebooku czy Instagramie, a ich poczynania każdego dnia śledzą miliony osób. Tylko w jednym miesiącu generują one 120 tysięcy wzmianek na temat formy czy sił witalnych. Trenerki stanowią wzór dla wielu kobiet i nie tylko. Ich fanpage’y są codziennie okraszane tysiącami komentarzy i tzw. lajków – więcej w tym temacie tutaj: https://thinkthings.pl/.

Nie wszyscy jednak mają czas na ćwiczenia lub po prostu tego nie lubią. Co w takiej sytuacji? Tutaj z pomocą przychodzą blogerzy kulinarni, którzy stawiają na zdrowe odżywianie się. W sieci nie brak stron skierowanych do wegetarian i wegan czy osób z nietolerancją glutenu. Prowadzenie fanpage na taki temat również doskonale się sprawdza. Blogi tego typu śledzą tysiące osób.

U wielu osób taki natłok informacyjny wprowadza jednak pewien zamęt. Nie widzą na jakie ćwiczenia czy dietę postawić. Można sugerować się opiniami innych internautów, którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami na wielu forach i portalach społecznościowych. Takich miejsc jest w polskim internecie coraz więcej.

Czy jednak social media będą pomocne również wówczas, gdy konieczna stanie się pomoc lekarska? Okazuje się, że internauci służą radą również i w tym zakresie.

– Reklama danego specjalisty może być najlepszą zachętą do skorzystania z jego usług. Na uwagę zasługuje przede wszystkim portal Znany lekarz, gdzie można się od razu umówić na wizytę u wybranego specjalisty. Strona zawiera opinie i informacje o ponad 125 tysiącach lekarzy z całego kraju. Samych komentarzy jest kilka razy więcej – zwraca uwagę Kamil Jankowski z agencji social media Think Things

Również i firmy medyczne dostrzegają siłę jaka drzemie w social mediach i stawiają na działania marketingowe prowadzone właśnie w sieci. Nowością nie są już portale, gdzie można umówić się na wizytę u lekarza, skonsultować się z nim czy poprosić o wypisanie recepty. Dla przykładu Grupa LUX MED, która działa w największych miastach Polski posiada tylko na Facebooku ponad 32 tysiące obserwujących. Na swoim profilu przedstawia aktualną ofertę oraz opisuje popularne przypadki medyczne, które mogą wymagać konsultacji ze specjalistą.

Widać więc, że social media, o ile będą odpowiednio wykorzystywane, mogą mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Nie wystarczy jednak śledzić profili trenerek czy śledzić poczynań blogerów kulinarnych. Kluczem do sukcesu jest jedynie wprowadzanie ich rad w życie.

2 replies on “Jak social media zadbają o twoje zdrowie?”

  1. Andrzej pisze:

    Często korzystam z kanałów social media, gdy jestem chory. Inni użytkownicy mają najlepsze najlepsze domowe sposoby na walkę z chorobami. Firmy medyczne często korzystają z usług agencji social media, dzięki czemu informacje w mediach społecznościowych docierają z odpowiednim przekazem.

  2. Jarek pisze:

    Do Andrzej: dokładnie jako właściciel przychodni, zlecam prowadzenie kanałów social media agencji. Dzięki czemy nasi pacjenci wiedzą co się u nas dzieje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 5 =