Ostuda – jak wygląda i jak z nią walczyć?

Ostuda jest bez wątpienia defektem kosmetycznym, który może powodować dyskomfort psychiczny. Dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn, a nie ulega wątpliwości, że każdemu z nas zależy na atrakcyjnym i zadbanym wyglądzie. Na szczęście bez względu na to czy naszym problemem jest ostuda ciążowa czy też plamy od słońca, możemy skutecznie walczyć z przebarwieniami.

Ostuda – jak dochodzi do jej powstania?

Ostuda, jak już zostało wspomniane wyżej, może powstać na skutek nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Ponadto, ostuda przytrafia się kobietom spodziewającym się dziecka. Czynnikiem zwiększającym ryzyko wystąpienia ostudy jest również sam fakt bycia kobietą. Przebarwienia na twarzy znacznie częściej bowiem dotykają kobiety niż panów.

Ostuda na twarzy pojawia się najczęściej nad górną wargą, w okolicy policzków oraz na nosie. Przybiera postać przebarwień o szarym oraz brązowym zabarwieniu. Ostuda nie powoduje dolegliwości bólowych, ale nie wpływa pozytywnie na wygląd zewnętrzny. Dlatego też warto skorzystać z oferty gabinetów medycyny estetycznej oferujących skuteczną walkę z ostudą.

Przeczytaj artykuł eksperta na temat ostudy:
https://drkonczalska.pl/arts/ostuda-przebarwienia-na-skorze-co-zrobic-aby-sie-ich-pozbyc/

Ostuda

Ostuda – leczenie, jakie zabiegi są godne uwagi?

Leczenie ostudy ma szansę przynieść trwałe i satysfakcjonujące efekty, jeżeli jest prowadzone przez specjalistów.

Wybierać możemy spośród zabiegów takich jak:

  • peelingi chemiczne,
  • Harmony,
  • Dermamelan/Cosmelan.

Przebarwienia na skórze mają szansę zniknąć dzięki peelingom chemicznym. Specjalista wykonujący zabieg dopasowuje rodzaj kwasu do aktualnych potrzeb skóry pacjenta. Posiadaczom najwrażliwszych cer polecany jest kwas pirogronowy. Jeśli jednak nasza cera potrzebuje intensywnej terapii, specjalista może zdecydować się na terapię kwasem glikolowym.

Ostuda może również zniknąć dzięki laserowi Harmony. Wiązka lasera doprowadza do kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry, co z kolei sprawia, że skóra produkuje nowe włókna kolagenowe. W wyniku intensywnej regeneracji skóry ostuda zanika.

Dermamelan oraz Cosmelan to zabiegi, które polegają na aplikacji specjalnego preparatu na skórę pacjenta. Warto wiedzieć, że zabieg Cosmelan musi przeprowadzić lekarz specjalista, podczas gdy zabieg Dermamelan może być przeprowadzony przez kosmetologa. Zadaniem pacjenta jest zmycie preparatu z twarzy po upływie kilku godzin. Następnie przez jakiś czas należy nakładać na twarz specjalny krem otrzymany w gabinecie. Ostuda przestaje być widoczna po około trzech miesiącach, chociaż pierwsze efekty widać już po tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

37 + = 43