Czy mezoterapia jest bezpieczna dla każdego potrzebującego?

Leczenie łysienia może doprowadzić wielu chorych do ciągłego stanu podminowania i rozżalenia, wynikającego z braku skuteczności stosowanych metod. Powiększająca się łysina na naszej głowie może zajmować coraz większe obszary, a nie leczona, może oznaczać całkowitą deprawacje głowy z włosów. Osoby z tym coraz to bardziej rozpowszechnionym schorzeniem, nie tylko wśród osób w podeszłym wieku, chwytają się brzytwy i wszystkich innych dostępnych możliwości, aby tylko nie doprowadzić do lawinowej utraty owłosienia. Zadanie to często jest niebywale trudne, dodatkowo intensyfikowane poprzez styl życia, jaki wiodą poszczególne jednostki. Nie jest to jednak regułą, ponieważ nawet ci, którzy są wzorem postępowania jeśli chodzi o prowadzenie się i aktywny tryb życia mogą tworzyć grupę ryzyka w kwestii utraty włosów i ich nasilającego się przerzedzania.

Pewna grupa osób, która doznaje nieprzyjemnego i częstokroć upokarzającego w ich mniemaniu łysienia, uważa, że sięgnęli po wszystkie dostępne środki, jakich mogli użyć, aby złagodzić oznaki utraty włosów. Niestety są w błędzie, który wynika głównie z niedoinformowania. A przecież jest wiele innych sposobów skutecznej walki z tą dolegliwością, niż tylko aplikowanie szamponów czy też specjalistycznych pianek i  balsamów w owłosioną skórę głowy.

Leczenie wypadania włosów u trychologa

Leczenie wypadania włosów także nierzadko przybiera bardziej drastyczne, a co gorsza niebezpieczne formy, w postaci zażywania sterydów w formie doustnej lub zewnętrznej, które w przypadku nadużycia mogą trwale i nieodwracalnie uszkodzić wiele innych organów naszego ciała. Żeby mieć pewność, że nie narazimy siebie na inne poważniejsze choroby i perturbacje zdrowotne, warto zaznajomić się z medycyną estetyczną, a konkretniej z trychologią. Jest to branża medycyny, która bardzo szybko się rozwija i wkracza na lecznicze salony, przyciągając rosnącą grupę jej zwolenników.

Jedną z pospolitych metod leczniczych w trychologii, która zapewnia niespotykane dotąd polepszenia skóry głowy i wzmacnia nasze włosy jest mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Pomimo gwarancji bezpieczeństwa stosowanej metody, pacjent dostaje niepowtarzalną szansę na przywrócenie większości włosów, które swego czasu porastały jego głowę. W przypadku włosów, które wciąż znajdują się na skórze głowy pacjenta, wyraźnie można dojrzeć poprawę ich zdrowotności, która przejawia się w większym odżywieniu włosa, wraz z cebulkami włosowymi, z których wyrastają. Włosy, które porastają głowę chorego stają się grubsze, bardziej wytrzymałe, oraz odzyskują swój były blask i koloryt. Metoda leczenia wypadania włosów osoczem bogatopłytkowym oferuje znakomite efekty, które są dostępne dla wszystkich poza pewnymi grupami, w przypadku których jej zastosowanie nie jest wskazane ze względu na pewne stany chorobowe, których pacjenci mogą doznawać.

Mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego nie jest zalecana kobietom w ciąży, oraz młodym matkom, które karmią swoje pociechy. Przeciwwskazaniem do jej wdrożenia w naszą kurację anty-łysieniową są także choroby układu krwionośnego, które blokują nam możliwość jej wykorzystania, ze względu na ryzyko utraty zbyt dużej ilości krwi. Ostatnią istotną przeszkodą na drodze jej użycia są nowotwory, w kontekście których przeprowadzenie mezoterapii nie jest wskazane.

W większości pozostałych przypadków nie ma przeciwwskazań co do wzięcia udziału w tej jakże skutecznej i przełomowej terapii. W sytuacji kiedy zastosowanie tej metody jest zabronione, bądź nie jest rekomendowane, lekarz trycholog – dermatolog powiadomi nas o zaistnieniu takich okoliczności.

czytaj również: http://schizofrenia.info.pl/artykuly/lysienie-androgenowe-u-mezczyzn-trycholog-pomoze.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

55 + = 59