Łupież pstry – domowe sposoby leczenia

Zauważenie na swoim ciele, jaśniejszych i ciemniejszych plamek, może świadczyć o zaatakowaniu skóry przez tak zwany łupież pstry, którym nie można zarazić drugiej osoby, ale efekt wizualny nie jest przyjemny.

Pojawienie się zmian skórnych w okolicach tułowia, nie powoduje może takich stresujących doznań, ale gdy pojawi się na twarzy i rękach, sytuacja będzie o wiele dokuczliwsza. Można skutecznie walczyć z tym nieproszonym gościem – leczenie łupieżu pstrego, nie jest skomplikowane i można je przeprowadzić przy pomocy różnych sposobów, ważne, aby kurację rozpocząć zaraz po stwierdzeniu pierwszych objawów.

Warto udać się do apteki i nabyć specyfik przeciwgrzybiczny, który skutecznie usunie ze skóry niepokojące zmiany. Na łupież pstry domowe sposoby leczenia przynoszą również rezultaty gdy do szamponu zostanie dodana nieznaczna ilość olejku z rozmarynu, tymianku i szałwii, ale czytając różne porady czytelników można natknąć się inne sposoby. Niektóre osoby, które borykały się z tą przypadłością, podpowiadają, że, leczenie łupieżu octem, jest także skuteczne, jednak niestężonym, ale rozwodnionym, jest to pierwszy krok w walce z tą chorobą, po którym należy zastosować inne preparaty. Łupież pstry leczenie maść, dostępna jest bez recepty, ale sposoby walki z tą chorobą zależą od miejsca pojawienia się zmian oraz wielkości zaatakowanego obszaru.

Dlatego mierząc się takimi zmianami skórnymi warto podjąć następujące kroki:

Wdrożenie do codziennej higieny szamponów bez silikonów, mydła i kremów przeciwgrzybiczych zawierających w swym składzie między innymi cynk i selen.
Przemywanie zainfekowanej skóry specjalnymi płynami, dostępnymi w aptekach, nawet po wyleczeniu objawów, profilaktycznie, aby nie dopuścić do nawrotu choroby.
Jeżeli na pstry łupież leczenie nie skutkuje, należy udać się do dermatologa, który przepisze doustne leki przeciwgrzybicze.

Często na łupież pstry leczenie domowe wystarczy, ale dzieje się to przeważnie we wczesnej fazie rozwoju drożdżaków, gdy nie doszło jeszcze do znacznego pogrubienia zmian i zajęcia dużej powierzchni skóry, dlatego warto dokładnie przeglądać się w lustrze i reagować na wszystkie pojawiające się nieprawidłowości.

2 replies on “Łupież pstry – domowe sposoby leczenia”

  1. Catrinn pisze:

    „Wdrożenie do codziennej higieny szamponów bez silikonów, mydła i kremów przeciwgrzybiczych zawierających w swym składzie między innymi cynk i selen.”

    Znalazłam taki szampon – Pityver. Ma te składniki. Czy ktoś z Was go stosował i może mi powiedzieć, jak jest z działaniem tego preparatu?

  2. Saorie pisze:

    Mam pytanie: bo ja suplementuję już cynk i czy jak zdecyduję się na pityver, to czy będę musiała zrezygnować z tej suplementacji? Nie chciałabym sobie zaszkodzić :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 39 = 42