Dieta oczyszczająca jelita

Oczyszczenie jelit to podstawa udanej diety i zdrowego trybu życia. Jeśli nasze posiłki są nieregularne i niezdrowe, przymierzamy się do pierwszej diety, warto zacząć, od odpowiedniego oczyszczenia jelit. Dieta na oczyszczenie jelit, to przede wszystkim posiłki bogate w błonnik, duże ilości tej substancji pomogą nam oczyścić jelita, błonnik znajdziemy przede wszystkim w owocach i warzywach. Działanie błonnika naturalnego udowodniono wiele razy. Bardzo ważnym elementem każdej diety oczyszczającej, jest spożywanie dużej ilości wody pitnej, najlepiej niegazowanej. Jaka ilość wody w ciągu dnia będzie odpowiednia? Optymalnie, powinniśmy wypijać ok. 2 litrów. Elementy takiej diety powinniśmy stosować na co dzień, wprowadzając je do naszego jadłospisu w ramach zdrowego nawyku, pomoże nam to w oczyszczeniu jelit ze złogów i zalegających resztek. Produkty wspomagające oczyszczanie to przede wszystkim kefiry, jogurty naturalne czy ryby. Bardzo istotne jest spożywanie owoców takich jak jabłka czy grejpfruty, które wpływają na cholesterol LDL VS HDL.

Jaka dieta jest najbardziej popularna? Jaki jest skuteczny sposób na wzdęcia? Na sławie zyskują diety kilkudniowe, mające na celu jednorazowe, kompletne oczyszczenie organizmu, pożądanym skutkiem ubocznym takiego oczyszczania jest delikatna utrata wagi czy efekt bardziej płaskiego brzucha. Takie krótkie kuracje to przede wszystkim diety owocowe, warzywne czy popularna w ostatnim czasie dieta kapuściana. Ta ostatnia nie powinna być stosowana dłużej niż 2-3 dni, spożywanie Kapusty w ilości 1,5 kg dziennie w dłuższej perspektywie może spowodować więcej szkód w naszym organizmie, ponieważ kapusta jest uboga w białko czy kalorie. Wracając do błonnika, warto przeczytać ten artykuł: http://www.lifeandmore.pl/fibra-vitale-naturalny-blonnik-rewelacyjny-suplement-diety-juz-w-polsce/.

Zanieczyszczone jelita mogą być powodem i wstępem do wielu problemów czy chorób, dlatego warto raz na jakiś czas solidnie zabrać się za ich oczyszczenie. Odpowiednio przeprowadzona dieta powinna polepszyć nasze samopoczucie, ale co najważniejsze wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, spożywanie produktów bogatych w błonnik częściej, pozwala zachować odpowiednią pracę jelit, oraz uniknąć problemów w przyszłości. Dieta oczyszczająca jelita powinna być stosowana nie częściej niż 2 razy w miesiącu, zaleca się jednak stosować raz w miesiącu, najlepiej w przeciągu weekendu, 2-3 dni powinny wystarczyć, aby zauważyć efekty naszych działań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

59 − = 49