Depilacja Laserowa Gdynia – wskazania i zasada działania lasera Vectus

Nadmierne owłosienie jest nieestetycznym problemem dotykającym tysięcy Polaków. Wbrew pozorom cierpią na niego nie tylko kobiety, ale również i mężczyźni, a u jego podłoża leżą między innymi uwarunkowania genetyczne lub też u wielu względy chorobowe (głównie problemy natury hormonalnej). Na szczęście rynek kosmetologii i medycyny estetycznej ma do zaoferowania dziesiątki różnych metod walki z problemem nadmiernego owłosienia. Spośród nich najskuteczniejsza jest depilacja laserowa z wykorzystaniem lasera Vectus. Jeśli chcesz dowiedzieć się o niej nieco więcej, koniecznie przeczytaj dalszą część naszego artykułu.

Laserowe usuwanie owłosienia laserem Vectus – zasada działania.

Laserowe usuwanie owłosienia za pomocą lasera Vectus opiera się na wybiórczej fototermolizie komórek macierzystych włosa. Mówiąc prościej, głowica urządzenia wysyła precyzyjną wiązkę światła wychwytywaną przez łodygę włosa w fazie wzrostu. Zaabsorbowane przez nią energia prowadzi do pogrzanie znajdujących się niej komórek, a tym samym do ich zniszczenia i zahamowania wzrostu samego włosa. Tak wykonana depilacja laserowa charakteryzuje się skutecznością  rzędu nawet 95 procent usuniętych niechcianych włosków. Stanowi to aktualnie najwyższy wynik spośród wszystkich dostępnych na rynku metod usuwania owłosienia.

Depilacja laserowa laserem Vectus – wskazania.

Depilacja laserowa ma wiele wskazań, ale można je ogólnie podzielić na dwie większe grupy. Tym samym można wymienić między innymi:

 • Depilacja laserowa estetyczna – w grupie tej znajdują się wszystkie wskazania, które z zasady mają prowadzić do poprawy urody. Oczywiste jest, że zwłaszcza dla pań ma to bezpośrednie przełożenie na sferę psychicznego komfortu oraz lepszego samopoczucia. Tym samym pośrednio depilacja  odgrywa również rolę terapeutyczną i zdejmującą bariery natury psychicznej.
 • Laserowe usuwanie owłosienia antybakteryjne – w tej grupie z kolei mamy do czynienia ze wskazaniami do usunięcia włosów zwłaszcza z okolic intymnych. Włosy w tych miejscach bowiem, podobnie jak zresztą na innych częściach ciała, są siedliskiem licznych bakterii mogących prowadzić do między innymi groźnych dla zdrowia infekcji dróg moczowych, czy narządów rodnych u kobiet.

Depilacja laserowa Gdynia – DepilacjaVectus
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Laserowe usuwanie owłosienia laserem Vectus – jakie części ciała można depilować?

depilacja nóg

depilacja  laserowanóg

W tym względzie nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb danego pacjenta, czy pacjentki. Nie ulega jednak wątpliwości, że pewne części ciała są depilowane częściej. Spośród nich można wymienić między innymi.

 • Depilacja laserowa nóg – jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów oszczędzający kobietom dziesiątek godzin spędzonych na mozolnym goleniu swoich nóg, szczególnie w sezonie sukienek.
 • Laserowe usuwanie owłosienia okolic bikini – kolejny bardzo często wykonywany zabieg, szczególnie często przed okresem urlopowym.
 • Depilacja laserowa wąsika – jeden z zabiegów depilacji, o którym można mówić jako o zabiegu niwelującym kompleksy. Nie ulega bowiem wątpliwości, że wąsik u kobiet nie jest dla nich niczym przyjemnym.
 • Depilacja pach – włosy na pachach bowiem stanowią miejsce gromadzenia się licznych bakterii potowych odpowiedzialnych za unoszący się z tych miejsc bardzo nieprzyjemny zapach, szczególnie po aktywności fizycznej.

Dla zainteresowanych polecamy również: https://www.rmf.fm/magazyn/news,17482,czy-depilacja-laserowa-jest-skuteczna.html

Podsumowując, laserowe usuwanie owłosienia za pomocą lasera Vectus jest krokiem naprzód w walce z niechcianymi włosami. Jego bardzo wysoka skuteczność, pełne bezpieczeństwo oraz praktycznie nieograniczone wskazania sprawiają bowiem, że zabieg ten jest zabiegiem dla wszystkich chcących zmienić coś w swoim wyglądzie i poczuć się lepiej we własnym ciele.

6 replies on “Depilacja Laserowa Gdynia – wskazania i zasada działania lasera Vectus”

 1. Ilona pisze:

  Własnie przez barkterie zdecydowałam sie na depilacje okolic bikini, naczytalam sie o tym duzo i w koncu musialam sie wydepilowac. No a z drugiej strony to jedank duza wygoda jest, zwlaszcza teraz latem kiedy sie czesto nad morze jezdzi.

 2. techitka pisze:

  Poleca ktoś jakiś gabinet na terenie Trójmiasta? Skorzystałabym z usuwania owłosienia laserem. Najlepiej Gdynia.

  • Welka6 pisze:

   Byłam w clinice cosmetoloigce w Gdyni i mają tam super podejście. Dokładnie wytłumaczyli mi na czym polega zabieg i dopytali się czy przypadkiem nie mam przeciwwskazań do depilacji laserowej.

 3. Zula pisze:

  Super, że są teraz takie urządzenia i można się depilować np laserem vectus. Bezboleśnie, nieinwazyjnie, wszystko idzie do przodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 1