Depilacja nie jest czymś przyjemnym. Kanony piękna na przestrzeni lat bardzo się zmieniły i dzisiaj zadbana kobieta równa się kobieta bez zbędnego owłosienia. Na rynku mamy mnóstwo narzędzi pomagających nam się pozbyć niechcianych włosków: zwykłe maszynki do golenia, plastry z woskiem, depilatory. Niestety ich używanie jest mało przyjemne i niekiedy bardzo bolesne. Co jeśli nie możemy znieść bólu, a owłosienie na nogach sprawia, że chcemy rwać włosy, ale z głowy? Z pomocą przychodzi laserowe usuwanie owłosienia.
Dlaczego laser?
Depilacja laserowa nie należy do najtańszych metod pozbywania się owłosienia, jednak jest ona najbardziej skuteczna i bezpieczna. Zabieg nie podrażnia skóry, nie powoduje jej uszkodzenia, może być więc stosowany w tak wrażliwych miejscach jak górna warga, pachy czy bikini. Wiązka światła emitowanego przez laser niszczy mieszki włosowe, jednak nie narusza delikatnego naskórka.
Dla kogo?
Zabieg ten zaleca się osobom z tendencją do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych (znienawidzone przez nas grudki i krostki). Laser nie tylko usuwa włoski, ale również leczy skórę. By całkowicie pozbyć niechcianego owłosienia potrzeba co najmniej trzech sesji naświetleń w kilkutygodniowych odstępach czasu.
Depilacja laserowa nie dla każdego
Choć metoda jest skuteczna i w stu procentach bezpieczna, nie każdy może się na nią zdecydować. Osoby, które:
- stosują samoopalacze, bronzery
- mają infekcję wirusową, bakteryjną czy grzybiczą w miejscu w którym ma być przeznaczony
- zabieg
- chorowały na nowotwory skóry
- cierpią na łuszczycę, opryszczkę
- przyjmują leki światłouczulające
nie mogą poddać się temu zabiegowi. Również kobietom w ciąży jest to stanowczo odradzane. Sama skuteczność tej metody zależy również od nas samych, a właściwie od naszej karnacji. Najłatwiej usunąć włosy ciemne i grube. Na osoby z ciemną karnacją depilacja laserowa nie zadziała – mają one zbyt wysoki poziom melaniny w skórze.
Przygotowanie do zabiegu: co wolno a czego nie?
Przed laserowym usunięciem owłosienia zalecane jest spotkanie się z dermatologiem. Specjalista oceni stan naszej skóry oraz ustali odpowiednie parametry emitowanego przez laser światła. Na miesiąc przez planowanym zabiegiem należy zaprzestać wszelkiej depilacji, gdyż włoski muszą mieć minimum dwa milimetry. Kilka tygodni przez zabiegiem zaprzestańmy opalania (także tego w solarium), zrezygnujmy również ze stosowania maści i tabletek z retinoidami. Wykluczone jest również używanie peelingów gruboziarnistych.
Sam zabieg trwa od kilku minut do nawet trzech godzin, a w tym czasie pacjentka może (ale nie musi) odczuwać lekki dyskomfort na skórze w postaci pieczenia czy kłucia. Po sesji skóra może być lekko podrażniona lub zaczerwieniona, jednak te objawy ustępują po kilku godzinach. Po depilacji laserowej przez kilka tygodni otrzymujemy bezwzględny zakaz opalania się i używania peelingów. Korzystanie z sauny, basenu, czy gorącej kąpieli również jest niewskazane. By złagodzić dyskomfort nośmy lekkie rzeczy, które nie będą się ocierać o wrażliwą skórę. Po kąpieli delikatnie osuszmy ciało ręcznikiem i nałóżmy na naświetlone miejsce krem z wysokim filtrem.
Czy warto?
Warto. Korzystanie z laserowego usunięcia owłosienia jest naprawdę łatwe i przynosi długotrwałe efekty. Osobom, które mają dosyć maszynek czy zwykłych depilatorów ta metoda pozbycia się niechcianych włosów przypadnie do gustu. Jedynym minusem może być koszt wykonania zabiegu, jednak w wielu gabinetach kosmetycznych możemy spotkać się ze zachęcającymi rabatami i promocjami.
Chcesz spróbować? Sprawdź:
Depilacja laserem Gdynia w Clinica Cosmetologica
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl