Botoks – dobroczynny środek na nadpotliwość

Nadpotliwość może być bardzo uciążliwą dolegliwością. Osoby cierpiące na nadpotliwość często mają wilgotne ręce, pachy, mokre czoło, stopy. Takie osoby muszą się często odświeżać oraz przebierać nawet kilka razy dziennie, szczególnie w miesiącach letnich.

Współczesne metody medycyny estetycznej można doskonale wykorzystać na walce z uciążliwością jaką jest nadpotliowość głowy i twarzy oraz nadpotliwość dłoni, wykorzystując toksynę botulinową popularnie nazywaną botoksem.

Nadpotliwość występuje wtedy, kiedy organizm wydziela więcej potu niż jest mu potrzebny do prawidłowego funkcjonowania poprzez utrzymanie prawidłowej temperatury ciała. Ta dysfunkcja może być wynikiem choroby, wiec jeśli długo zmagamy się z tą dolegliwością, warto skonsultować to z lekarzem. Nadpotliwość dłoni jest jednak najczęściej wynikiem stresów lub innych stanów o podłożu nerwowym. Wiele preparatów dostępnych w aptekach skutecznie radzi sobie z potliwością dłoni. Zawierają w sobie talk, który dobrze chłonie wilgoć, jeśli jednak pomimo zastosowania różnych preparatów, ciągle nie możemy sobie poradzić z potem na naszych dłoniach, warto zastosować botoks na nadpotliwość.

Botoks – charakterystyka

Botoks na nadpotliwośćCharakterystyka botoksu nie jest wszystkim znana. To inaczej jad kiełbasiany, jest bardzo silną trucizną, która charakteryzuje się porażeniem mięśni. Spożyty, poraża mięsnie oddechowe, które mogą doprowadzić do śmierci. Od czasu odkrycia tej trucizny minęło sto lat. Medycyna zaczęła wykorzystywać właściwości jadu kiełbasianego np. w likwidowaniu różnych przykurczy u osób z porażeniem mózgowym, zwalczaniu kurczów twarzy lub różnego rodzaju drgawek. Najbardziej znane jest jednak zastosowanie botoksu  w medycynie estetycznej  gdzie od ponad dwudziestu lat wykorzystuje się toksynę botulinową do ostrzykiwania twarzy aby wygładzić zmarszczki oraz wykorzystuje się botoks na nadpotliwość. Wstrzyknięta toksyna poraża zakończenia nerwowe odpowiedzialne za wydzielanie potu, dzięki czemu przestajemy się pocić w tych miejscach w których wstrzyknęliśmy botoks. Wstrzykiwanie botoksu w dłonie należy powtarzać co kilka miesięcy ze względu na to, że botoks ma tylko czasowe działanie.

Sprawdź więcej o nadpotliwości – http://drkomorowska.pl/arts/nadpotliwosc-wstydliwy-problem/

Nadpotliwość głowy, szczególnie nadpotliwość czoła jest najczęściej wynikiem działania stresu, strachu lub wysiłku fizycznego. Poza samym czołem, na twarzy poci się również górna warga, skóra na głowie i nos. Botoks na nadpotliwość głowy jest skuteczny, jednak zabieg należy powtarzać mnie więcej co 4 miesiące – zależy to od indywidualnych potrzeb. Zanim jednak zdecydujemy się na botoks na czoło i inne miejsca twarzy, w których występuje nadmierne pocenie, warto wykluczyć dolegliwości chorobowe, które mogą ten stan powodować np. cukrzycę, nadczynność tarczycy, zaburzenia układu nerwowego i inne. Decyzję należy skonsultować z lekarzem.

Podsumowanie

Botoks na nadpotliwość to skuteczność działania i efekt natychmiastowy.  Pomaga w odzyskaniu samopoczucia i pewności siebie. Zabieg jest mało inwazyjny, niezbyt bolesny a co najważniejsze dla osób zmagających się z nadmiernym poceniem – botoks na nadpotliwość zmniejsza wydzielanie potu i jego uciążliwy zapach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + = 8