Blizny po ospie – nie pozwól, by Cię ograniczały!

Blizny po ospie są dla wielu ludzi dużym problemem i znacznie wpływają na akceptację własnego wyglądu. Często powodują uczucie bezsilności, bowiem nawet dbając o higienę podczas choroby poprzez częste mycie, regularną zmianę ręczników, pościeli i wietrzenie pomieszczeń często nie ma się gwarancji, że po chorobie nie zostaną blizny po ospie – przykra, widoczna pamiątka. Stosowanie wszystkiego, co na blizny po ospie polecane jest jako domowy sposób często również okazuje się nieskuteczne. Na szczęście współczesna medycyna daje wiele możliwości, w tym zabiegi, które pozwolą zapomnieć, czym są dziury po ospie.

Blizny po ospie – dla kogo zabiegi?Blizny po ospie

Blizny po ospie mogą zostać usunięte częściowo lub w całości dzięki zabiegom kosmetycznym. Skierowane są one do osób z widocznymi bruzdami i zmianami na skórze, pozostałymi po wyleczeniu się z choroby. Należy pamiętać, żeby przed poddaniem się zabiegowi skonsultować ze specjalistą swój stan zdrowia. Może być konieczne zrezygnowanie z opalania się przed zabiegiem. Nie należy również poddawać się terapiom na blizny po ospie będąc w ciąży lub w okresie karmienia piersią.

Czytaj więcej na:
https://lifemedica.pl/baza_wiedzy/blizny-po-ospie-czy-mozna-zmniejszyc-ich-widocznosc/

Blizny po ospie – Dermapen, laser Emerge i mezoterapia igłowa

Blizny po ospie mogą zostać zredukowane na kilka sposobów. Usuwanie blizn po ospie możliwe jest dzięki zabiegom takim jak:

  • terapia przy użyciu Dermapena, polega ona na wprowadzeniu odżywczego preparatu pod skórę dzięki głowicy narzędzia zakończonej niewielkimi igłami,

  • zabieg mezoterapii igłowej, w tym przypadku do wprowadzenia koktajlu z wartościami odżywczymi w głębsze warstwy skóry używa się kaniuli,

  • laseroterapia przy użyciu lasera Emerge, ostatni i jednocześnie jeden z najskuteczniejszych zabiegów na blizny po ospie, jego celem jest wywoływanie mikrouszkodzeń w tkance skóry, które pobudzają ją do regeneracji.

Zabiegi mają udowodnioną skuteczność i w wielu przypadkach powodują, że blizny po ospie znikają całkowicie, lub znacznie się rozjaśniają, a cera jest gładsza, jędrniejsza, w lepszej kondycji.

Blizny po ospie – kluczem jest regularność

Blizny po ospie są jednym z problemów skórnych, którego redukcja wymaga regularności. Jednak po długotrwałym stosowaniu nieskutecznych domowych sposobów na poprawę stanu skóry, zabiegi mogą okazać się prawdziwym przełomem w walce z niedoskonałościami. Warto odnaleźć w sobie cierpliwość i upór, a konsekwencja w zwalczaniu problemu sprawi, że blizny po ospie na twarzy staną się częścią wspomnień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 30 = 39