Jak spożywać ostropest plamisty mielony?

Jak spożywać ostropest plamisty mielony?
5 (100%) 3 vote[s]

Ostropest plamisty to istotne zioło, które może wspomóc działanie wątroby. W jaki sposób można je spożywać i która forma tego leczniczego środka jest najlepsza w przypadku gdy konieczna jest szybka pomoc dla tego narządu?

Wszystkie postacie ostropestu plamistego okazują się tak samo skuteczne jeśli chodzi o regenerację wątroby. Najbardziej znany jest mielony ostropest plamisty, który słynie z ziołowej kuracji trzustki. Można go obecnie dostać nie tylko w aptekach. Taką formę ostropestu najłatwiej można zażywać razem z innymi posiłkami. Warto pamiętać, że zmielony ostropest nie wpływa na smak innych produktów. Dlatego też może być stosowany niemal w każdym przypadku. Niektórzy decydują się nawet na wypiekanie chleba z dodatkiem ostropestu. Nie jest to jednak zwykle element kuracji a działanie sporadyczne. W sklepach zielarskich znajdują się także całe ziarna ostropestu. Te jednak należy mielić przed spożywaniem.

Mielony ostropest plamisty stosuje się przez około miesiąc. Codziennie należy zażywać dwie łyżeczki tego produktu. To wystarczy, by znacznie wspomóc regenerację wątroby. Ostropest zawdzięcza swoje działanie sylimarynie, która chroni hepatocyty przed złym wpływem toksycznych substancji (o tym więcej pod tym adresem). Ostropest zawiera również inne składniki, takie jak antyoksydanty czy witamina C. Dzięki temu może lepiej wspomagać wątrobę w procesie regeneracji. Ze względu na to, że w ostropeście znajduje się wiele substancji wspomagających działanie sylimaryny najlepiej jest zdecydować się na spożywanie mielonego naturalnego ostropestu niż na gotowe tabletki zawierające jedynie wyciąg z tej rośliny.

Ostropest warto jest stosować nie tylko w przypadku zauważenia objawów, które mogą wskazywać na zatrucie wątroby. Także w sytuacji gdy przyjmuje się niektóre leki, które działają negatywnie na ten narząd warto jest zastosować ostropest osłonowo. W niektórych przypadkach lepiej jest zdecydować się na specjalną mieszankę wspomagającą działanie wątroby. Tak działa między innymi Hepa Vitale. W tym produkcie można znaleźć trzy zioła, które przywracają właściwą funkcję wątroby oraz wpływają pozytywnie na całe ciało.

2 replies on “Jak spożywać ostropest plamisty mielony?”

  1. pistacja pisze:

    Ostropest na szczęście bardzo szybko zaczyna działać. Ja piłam zioła HepaVitale, które zawierają właśnie ostropest i czarnuszkę między innymi. Bardzo dobre zioła, bo nie tylko poprawiają działanie wątroby, trzustki ale też wzmacniają te narządy

  2. Karina pisze:

    Cudownie jest sobie pomoc czytajac wasza strone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

83 − 74 =