Rumieniec na twarzy – metody usuwania

Rumieniec na twarzy – metody usuwania
5 (100%) 11 vote[s]

Rumieńce są problemem, który dotyka wiele osób, niezależnie od wieku i płci. Można go zaobserwować zarówno u kobiet, mężczyzn jak i dzieci. Rumieńce są to czerwone plamy, które pojawiają się przede wszystkim na twarzy, policzkach, szyi, dekolcie.

Rumieńce na twarzy – przyczyny

Przyczyn rumieńców na twarzy jest wiele. Bardzo często towarzyszą im pieczenie, swędzenie skóry, która jest zaczerwieniona. Ich następstwem mogą być tak zwane pajączki, czyli popękane naczynka krwionośne. Kobiety starają się ukryć ten problem, poprzez makijaż. Niestety nie przynosi on zamierzonych rezultatów. Osoby, które mają skłonność do zaczerwienienia skóry czują się mniej atrakcyjne, niepewne siebie, czują się niekomfortowo. Jest to problem zauważalny gołym okiem. Rumieńce na twarzy pojawiają się przede wszystkim:

 • w stresujących sytuacjach,
 • w emocjonalnym podchodzeniu do krępujących nas sytuacji,
 • w sytuacjach zawstydzenia,
 • w sytuacjach zażenowania,
 • w sytuacjach zakłopotania, kiedy nie wiemy jak postąpić w danej sytuacji, w danym czasie.

Rumieniec na twarzy sprawia, że stajemy się niepewni siebie, swoich zachowań w konkretnych sytuacjach. Spada poczucie naszej wartości i atrakcyjności. Takie osoby są zazwyczaj wycofane, usuwają się w cień. Nie lubią pokazywać się publicznie, występować publicznie.

Sprawdź więcej o rumieniu na twarzy: http://drkonczalska.pl/arts/jak-dbac-o-cere-z-rumieniem/

Rumieńce na twarzy – zwalczanie

Rumieńce na twarzy są zmorą wielu osób,. Można jednak z tym walczyć za pomocą ogólnie dostępnych metod. Są to metody z dziedziny medycyny estetycznej, dermatologicznej i kosmetycznej.

Zabiegi na rumieńce na twarzy: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/rumience-na-twarzy/

Warto zapoznać się z możliwymi metodami i rozważyć, czy któraś z nich nie sprawiłaby, że pozbędziemy się tego krępującego problemu. Należą do nich między innymi:

 • zabiegi laserowe, przy użyciu lasera Harmony XLDye -VI, Varilite,
 • głowicy Hod – Cold,
 • ultradźwięki,
 • laser Harmony XLDye -VI – obkurcza i wzmacnia naczynka krwionośne, za pomocą pulsacyjnego, wąskopasmowego światła,
 • laser Varilite – obkurcza i zamyka naczynka za pomocą temperatury, podgrzewaniu naczynek krwionośnych,
 • głowica Hot – Cold – jest to zabieg, który wykonywany jest za pomocą specjalnej głowicy. Wytwarza raz niską, a raz wysoką temperaturę. Jest to gimnastyka dla naczynek krwionośnych, dzięki której dochodzi do wzmacniania i obkurczania naczynek krwionośnych.

Zabiegi ultradźwiękami wzmacniają naczynka, poprawiają wchłanianie składników aktywnych. Na początku zabiegu pacjent otrzymuje ampułkę serum, a następnie poddawany jest ultradźwiękom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

58 − 56 =