Manicure japoński – sposób na rozdwajające się paznokcie

Manicure japoński – sposób na rozdwajające się paznokcie
5 (100%) 1 vote

Manicure japoński to jeden z pielęgnacyjnych zabiegów na dłonie pozwalający w efekcie uzyskać zdrowe i naturalnie wyglądające paznokcie. Jest to sposób stosowany przez Japonki już od przeszło czterystu lat, jednak opracowany przez japońską firmę P.Shine, skąd też wzięła się jego nazwa. Japoński manicure metodą p.shine ma za zadanie wzmocnić naturalne paznokcie i nadać im połysk różowej perły. Ale nadanie im blasku to nie wszystko. Manicure japoński wzmacnia i odżywia płytkę paznokcia wzbogacając ją o składniki naturalne, jak witamina A i E, keratynę, pyłek pszczeli oraz krzemionkę z morza japońskiego. Dlatego też manicure japoński jest metodą szczególnie polecaną na rozdwajające się paznokcie, choć zabieg doskonale sprawdza się również u osób mających kruche i łamliwe paznokcie.

Manicure japoński – zabieg

Wiele osób zmaga się ze złą kondycją skóry dłoni, a rozdwojone paznokcie są najbardziej kłopotliwą dolegliwością, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Manicure japoński jest odpowiedni dla obu płci, tym bardziej, że jego efekt na pierwszy rzut oka bywa niewidoczny.

Istota manicure japońskiego opiera się na intensywnym wcieraniu w płytkę paznokcia zielonej pasty zawierającej substancje odżywcze i wzmacniające paznokcie. Najpierw jednak należy zmatowić płytkę pilniczkiem, co umożliwi odsłonięcie kanalików prowadzących w jego głąb i prawidłowego wniknięcie witamin. Z kolei aby zatrzymać w niej wszystkie drogocenne składniki naturalne konieczne jest nasienie i dokładnie wmasowanie w płytkę specjalnego pudru. Ważne jest aby zarówno pasta jak i puder wcierane były umiejętnie,w jednym kierunku i za pomocą polerek ze skóry jelonka. Poza tym do zabiegu nie używa się metalowych pilniczków i nie wycina się skórek. Rezultaty w postaci gładkich i lśniących paznokci widoczne są od razu. Aby jednak zabieg przyniósł trwałe efekty, a rozdwajanie paznokci przestało być tak dokuczliwym problemem manicure należy powtarzać 3 albo 4 razy w odstępie 3 tygodni.

One reply

  1. Dina napisał(a):

    Nigdy nie słyszałam o manicure japońskim, dzięki za informacje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 2