Jakie są przyczyny hemoroidów?

Jakie są przyczyny hemoroidów?
5 (100%) 1 vote

Choć często wstydzimy się o nich mówić, szacuje się, że co druga osoba walczy z chorobą hemoroidalną zwaną potocznie hemoroidami. Kiedy w guzkach krwawniczych (hemoroidach) pojawia się stan zapalny i wypełniają się one nadmiernie krwią, chory zaczyna odczuwać silny ból podczas wypróżniania, a w stolcu może pojawić się krew. W niniejszym tekście przedstawimy państwu przyczyny prowadzące do powstania choroby hemoroidalnej oraz wskażemy kilka sposobów leczenia tego stanu patologicznego.

Jakie są przyczyny hemoroidów?

Jakie są przyczyny żylaków odbytu? Mówi się, że pojawieniu się hemoroidów sprzyja siedzący tryb życia, który powoduje zaburzenia ciśnienia układu żylnego w obrębie odbytu. Choroba ta może przytrafić się każdemu, niezależnie od wieku, choć pojawieniu się jej sprzyjają pewne okoliczności, takie jak: wielogodzinne spędzanie czasu w pozycji siedzącej, częsta jazda konną, wyczynowa jazda na rowerze oraz ciąża. W tym ostatnim przypadku, do powstawania żylaków odbytu przyczyniają się zmiany hormonalne. Z czasem również powiększający się płód może uciskać na niniejszy układ żylny, a co za tym idzie utrudniać dopływ krwi i spowalniać czynność jelit. Podczas porodu (w wyniku parcia) może również dojść do powiększenia guzków krwawniczych. Wśród czynników ryzyka choroby hemoroidalnej możemy również znaleźć dietę ubogą w błonnik. Za przyczynę powstawania żylaków odbytu możemy również uznać nadmierne przyswajanie środków przeczyszczających, powodujących biegunki. Dlatego szczególnym ryzykiem obarczone są osoby posiadające specyficzne zaburzenia odżywiania.

Co zrobić, kiedy pojawią się hemoroidy?

Wskazane jest, aby w przypadku podejrzenia choroby hemoroidalnej zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu lub specjalisty (proktologa). Objawy takie jak swędzenie, pieczenie, czy też trudności w oddawaniu stolca nie zawsze muszą wiązać się z żylakami odbytu. Wśród sposobów leczenia hemoroidów możemy znaleźć specjalistyczne tabletki, maści i czopki. Zalecane jest również spożywanie ziół o odpowiednim doborze składników, na przykład takich jak zioła Procto Vitale. Dzięki szałwii, korzeniowi prawoślazu oraz zielu skrzypu pozbędziemy się uciążliwego bólu, jak i uczucia pieczenia i swędzenia. Ponadto, wśród metod leczniczych wyróżnia się laseroterapię, zastrzyk w guzek oraz metodę DGHAL (selektywne zamykanie naczyń hemoroidalnych). Zobacz, jak leczyć krwawiące hemoroidy http://hemoroidy-leczenie.net.pl/krwawiace-hemoroidy-co-robic/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

69 − 64 =